Vārda dienu svin: Undīne, Leopolds, Unda

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pēc gada Pēc mēneša Pēc nedēļas Šodiena Meklēt Pāriet uz mēnesi
Veselīga uztura pamati
Ceturtdiena 15 Novembris 2018, 18:00 - 20:00

Mūsdienās eksistē daudz mītu par to, kas ir veselīgs uzturs. Pastāv daudz skaidrojumu un nereti ir grūti atšķirt derīgus padomus no nederīgiem. Tāpat bieži vien kaitējumu ir izraisījusi koncentrēšanās uz pseidozinātnisku „diētu”un atsevišķu uzturlīdzekļu vai uztura bagātinātāju popularizēšanu, kas var radīt apjukumu un neizpratni par veselīgu uzturu. Tādēļ lekcijā:

1. noskaidrosim, kas ir veselīgs uzturs;
2. kā ēdiens ‘darbojas’ organismā un kā ietekmē mūsu pašsajūtu un veselību;
3. aplūkosim zinātniskos pētījumus par uztura ietekmi uz veselību;
4. pievērsīsim uzmanību mikrouzturvielām un to nozīmei. Noskaidrosim, kādas konkrēti mikrouzturvielas ir sastopamas kādos produktos;
5. analizēsim uz pētījumiem balstītu uzturu slimību profilaksei.Praktiskajā daļā kopā gatavosim ātri un viegli pagatavojamu pilnvērtīgu maltīti (tā saucamās ‘buddhabowl’, zināmas arī kā ‘macrobowl’ jeb ‘uzturvielu bļodas’, kuras ir bagātas ar mikrouzturvielām) no veselīgiem veģetāriem produktiem, pārrunājot šo produktu ietekmi uz veselību. Gatavotajam ēdienam būs pieejamas vairākas variācijas (mērces un kombinācijas) atkarībā no katra personīgajām garšas preferencēm. Nodarbību vadīs Kristīne Mežale- veselīga uztura entuziaste, kas pabeigusi mācību kursu „Augu valsts uzturs” Kornela universitātē ASV („Plant Based Nutrition”, Cornell University, T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies), iegūstot attiecīgu sertifikātu. „Par veselīgu uzturu interesējos jau vairākus gadus, lasot un analizējot visu iespējamo pieejamo informāciju, ieskaitot zinātniskos pētījumus. Savā ikdienā sekoju augu valsts uztura principiem. Mani patiesi aizrauj veselīga uztura spēja atbalstīt cilvēku ikdienas aktivitātēs, kā arī tā nozīme dažādu slimību ārstēšanā un novēršanā. Ticu, ka veselīgs uzturs ir vienkāršs, loģiski saprotams un pielietojams katram. Manuprāt, zināšanas par uztura izvēļu ietekmi uz veselību ir vērtīgs instruments, lai veiksmīgi spētu mainīt savus ikdienas paradumus.”

Nodarbības kopējais garums ~2h. Dalības maksa: 20.00 EUR (cenā ietilpst pārtikas produkti gatavošanai).

Pieteikšanās: evija@brivaskola.lv

Vairāk: https://www.facebook.com/events/1973731299349263/

veselīgs uzturs

 

Atrašanās vieta : Brīvā skola
 
 

Kultūras aktualitātes

Video galerijas

Ikšķiles svētki 2016

Jaunākās foto galerijas