VARAM ministrs klātienē tiksies ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem

#IkšķileMŪSUnovads

Šodien, 8.novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) Rīgā Ikšķiles novada pārstāvji tikās ar VARAM ministru Juri Pūci. Vizītes mērķis bija uzaicināt ministru uz Ikšķili, lai klātienē tiktos ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

Līdz šim uz organizētajām Tautas sapulcēm VARAM vadītājs nav atsaucies. Ministrs ir paudis, ka “šī ir plašākā  sabiedriskā apspriešana Latvijas politiskajā vēsturē, lai sabiedrībai stāstītu par gaidāmo reformu”, taču realitātē tikšanās ar novadu iedzīvotājiem nenotiek. Piemēram, šī gada 18.jūlijā Ogres novada domē  notika VARAM konsultācijas par Ogres novada apvienoto administratīvo teritoriju ar Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes  un Ogres novada domes deputātiem, taču ne ar iedzīvotājiem.

Pēc šodienas tikšanās VARAM ministrs J. Pūce piekrita ierasties un klātienē tikties ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem š.g. 25.novembrī.

Atgādināsim, ka šī Ikšķiles novada pārstāvju vizīte pie VARAM vadītāja tika organizēta pēc ikšķiliešu vēršanās pie Valsts prezidenta ar lūgumu palīdzēt noorganizēt pēc iespējas ātrāku iedzīvotāju tikšanos un sarunu ar VARAM ministru J. Pūci, lai pēc būtības, balstoties uz Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5. pantu,  izrunātu administratīvi teritoriālās reformas ieguvuma  argumentāciju, paužot savu nostāju pret sasteigtu, ar novadu iedzīvotājiem neizdiskutētu, neloģisku novadu kartējumu, kas ir pretrunā aktuālajam iedzīvotāju darba migrācijas virzienam, jo 54% Ikšķiles novadā  dzīvojošo strādā Rīgas virzienā.