Aizvadīti Ikšķiles Novada svētki “LABS paSĀKUMS 2019”

3

9.jūnijā Tīnūžu tautas nama gleznainajā un omulīgajā pagalmā notika Mūzikas un mākslas skolas pasākums “Ar mākslu un mūziku vasarai” - folkgrupas un pūtēju orķestra “Ikšķile” koncerts, kā arī audzēkņu izstādes “Mākslai un priekam” atklāšana. Līdz ar šo pasākumu noslēdzās Ikšķiles Novada svētku “LABS paSĀKUMS 2019” daudzkrāsainā triju dienu programma.

Koncerta pirmajā daļā muzicēja folkgrupa, kurai pasākuma laikā tika piešķirts nosaukums- “Šķilas”. Kā atklāja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore Valda Jermanova, tika izsludināts konkurss par folkgrupas nosaukumu, tādēļ šodien ansamblim bija tādas kā krustabas, kurās deva nosaukumu. No visiem iesūtītajiem variantiem pašai grupai iepatikās vārds “Šķila”. “Mūsu folkloras grupa “Šķilas” māk piešķilt uguntiņu, tā ir dabisks dziedātāju veidojums, kas ir kā traki uz mūzikas šķilšanu, prieka radīšanu un muzicēšanu,” tā folkgrupas nosaukuma izvēli raksturoja direktore.

MMS

MMS

MMS

MMS

Savukārt pasākuma otrajā daļā koncertu sniedza pūtēju orķestris “Ikšķile”, kā pirmo skaņdarbu nospēlējot “Pūt, vējiņi!”. Orķestra repertuārā vienmēr ir bijuši daudzveidīgi un emocionāli piesātināti skaņdarbi, kas ļauj izbaudīt mūzikas pasaules dažādās noskaņas.

Pasākumā Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Mariss Martinsons un Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša teica sirsnīgu paldies par sarūpēto pasākumu direktorei Valdai Jermanovai, Mūzikas un mākslas skolas folkgrupai “Šķilas” un tā vadītājam Normundam Krastiņam, kā arī Ikšķiles novada pūtēju orķestrim "Ikšķile", diriģentei Lindai Ivanovai un koncertmeistaram Normundam Krastiņam!

Izpilddirektors pauda gandarījumu, ka Novada svētki noslēgušies ar tik brīnišķīgu koncertu, kas sniedz iedvesmu strādāt tālāk, lai nākamajā gadā šie svētki būtu vēl skaistāki.

“Novada svētki beidzas nevis ar punktu, bet ar daudzpunkti. Tas, ka mēs šeit sēžam, baudām tik skaistu mūziku- tās ir tādas sajūtas, kas pietiks visai vasarai!” noslēgumā sacīja Valda Kurša.

Uz satikšanos Ikšķiles Novada svētkos “LABS paSĀKUMS 2020” un Ikšķiles 835. jubilejā!

MMS

MMS

MMS

MMS

MMS

MMS

MMS

MMS

mms

mms

Foto galerija