Motosportista Kristera Zemmera panākumi junioru čempionātā

Kristers

Nacinālā kausa otrā posma sacensības  motokrosā Pilsblīdenē notika 17.jūlijā. Trase bija interesanta, smilšaina un diezgan tehniska. Kluba MX Factory Latvija  pārstāvim no Ikšķiles Kristeram Zemmeram kvalifikācijā izdevās uzrādīt ceturto ātrāko apļa laiku, kas starp 85 cc vecākās klases braucējiem Kristeru ierindoja otrajā vietā. Pirmajā braucienā starts viduvējs, taču finišēja otrais vecākajā grupā divas sekundes aiz sava konkurenta. Otrajā braucienā starts izdevās ļoti labs, lielāko daļu no sacensībām brauca pirmajā pozīcijā no visiem 85 cc klases dalībniekiem, taču uz brauciena beigām atpalicēja dēļ izbrauca ārā no trases, kādēļ Kristeru apsteidza divi konkurenti.  Neskatoties uz to, 85 cc vecākajā grupā otrajā braucienā Kristers ierindojās pirmajā vietā, kas dienas kopvērtējumā nodrošināja pirmo vietu. Par to Kristers ir ļoti gandarīts.

Pēc nedēļas 24. jūlijā sekoja junioru čempionāta trešais poms Madonā, Smeceres sila trasē. Trase ar Latvijai specifisku reljefu, t.i., stāvi kāpumi augšup un kritumi lejup. Trasē bija daudz akmeņu, kas sacensību gaitā atsedzas un paliek bīstami, jo, uzbraucot akmenim, var izslīdēt priekšējais ritenis, un tādēļ var piedzīvot kritienu.

"Pirmajā braucienā salīdzinoši slikts starts, lielāko daļu brauciena biju 85 cc vecākajā grupā piektajā pozīcijā, taču apli pirms beigām priekšā braucošais konkurents nokrita, kas mani pacēla uz ceturto pozīciju. Otrajā braucienā starts līdzīgs, finišēju piektajā vietā," pastāstīja motosportists Kristers. Kopvērtējumā 85 cc vecākajā grupā tika izcīnīta piektā vieta. Kristeram trase ļoti patika, jo tā bija grūta un interesanta.

Junioru čempionāta ceturtais poms - Stelpē, jau nākamajā nedēļas nogalē 31. jūlijā, kur kvalifikācijā izdevās uzrādīt piekto apļa laiku. "Pirmajā braucienā izdevās diezgan labs starts, pēc kā visu braucienu nobraucu stabilā piektajā pozīcijā 85cc vecākajā grupā. Otrajā braucienā izdevās no starta aizbraukt trešajā pozīcijā, braucienu turpināju kā ceturtais vai piektais, bet tad pus braucienā pārsteigums - pārsista aizmugurējā riepa, kas mazināja manu tempu, bet neskatoties uz to braucienu turpināju un  finišēju 7 pozīcijā 85cc vecākajā grupā. Dienas kopvērtējumā ierindojos 7 pozīcijā. Tehniskas ķibeles šajā sportā šad un tad gadās, bet ar to jārēķinās. Ar sacensībām es esmu apmierināts," atzina Kristers Zemmers.

Raksta autore Agnese Zemmere