Rīgas projektu koris aicina uz ASV komponistu garīgās mūzikas koncertu

amerikanu ticiba

Rīgas projektu koris savu ceturto sezonu sāks Rīgā un Ikšķilē ar koncertprogrammu “Amerikāņu ticība”, kurā izpildīs ASV komponistu radītu sakrālo mūziku. Bezmaksas koncerti notiks 22. oktobrī plkst. 19.30 Ikšķiles Evaņģēliskajā luterāņu baznīcā un 23. oktobrī plkst. 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Turpinot misiju atklāt klausītājiem Latvijā retāk atskaņotu mūziku, koncertā "Amerikāņu ticība" Rīgas projektu kora (RPK) mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka ar kori pirmo reizi sagatavojis diriģenta dzimtenes – Amerikas Savienoto Valstu – komponistu radītu mūziku. Abos koncertos RPK pētīs ASV garīgo mūziku, sākot no tradicionālajiem spiričueliem līdz novatoriskiem mūsdienu jaundarbiem. “Amerikāņu ticība” klausītājus ievedīs Amerikas lauku baznīcu baltajās koka velvēs, izpildot Kena Dženingsa, Kaila Smita, Mozus Hogana, Ostina Ekolsa un citu amerikāņu komponistu aizkustinošos darbus.

Lai arī programmā izvēlēta tikai garīgā mūzika, ikviens šajās skaņās varēs atrast ko skaistu un iedvesmojošu – neatkarīgi no savas personiskās reliģiskās pārliecības.. Piemēram, mūsdienu komponists Kails Smits par reliģiju vienā no skaņdarbiem runā džeza valodā, kas koncertu apmeklētājiem varētu būt kas jauns un nebijis. Programmas virsmērķis ir atspoguļot to, ka mēs visi – ticīgi vai neticīgi – kopīgi ar savām izvēlēm veidojam pasauli, un šī mūzika palīdz saredzēt ceļu, kā to radīt skaistāku un taisnīgāku.

RPK dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Kristofers Volšs – Sinka par programmu teic, ka mūzikas izvēles pamatā ir bijusi vēlme parādīt to, cik skaista un daudzveidīga ir ASV kristīgās ticības kultūra. “Pēc pirmajām trim sezonām ar Rīgas projektu kori es gribēju piedāvāt mūsu dziedātājiem iespēju strādāt ar mūziku, kas man ir ļoti tuva un īpaša," stāsta K. Volšs-Sinka. "Veidojot šo programmu, es speciāli izvēlējos skaņdarbus, kas varētu piedāvāt jaunas skaņas, pieredzes un pieejas RPK dziedātājiem un Latvijas klausītājiem. Šis repertuārs ir reizē daudzpusīgs, novatorisks, iespaidīgs un arī intīms, un man būs liels prieks dalīties ar to koncertos Ikšķilē un mūsu kora mājās, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur strādājam rezidējošā kora statusā."

Koncertiem pirmo reizi pievienosies arī pianiste Līga Paegle, kas kā koncertmeistare strādā ar vairākiem koriem un skolām un ir bijusi Latvijas Radio kora māksliniece. Tāpēc programmā “Amerikāņu ticība” viņa ne vien izpildīs klavieru partiju vienā no koncerta skaņdarbiem, bet arī pievienosies korim dziedātājas statusā.

Rīgas projektu koris darbojas “Zaļajā” režīmā. Koncertus bez maksas varēs apmeklēt klausītāji, kuri uzrādīs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina izslimošanu vai izietu pilnu vakcinācijas kursu, un personu apliecinošu dokumentu.

Koncerti tapuši sadarbībā ar Ikšķiles Tautas namu un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms pieciem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā kormūzikas līmeņa, pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Kopš 2020. gada RPK ir rezidējošais kolektīvs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kora pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko profesionālo un amatierkoru bijušie dziedātāji, kas tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

Papildu informācija:

Ilga Sokolova

Rīgas projektu kora dziedātāja un komunikācijas pārstāve

Tālr. nr.: 28294484

E-pasts: sokolova.ilga@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/rigasprojektukoris/