Zilajos kalnos notikusi koku stādīšanas talka

talka

2.oktobrī Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “ Zilie kalni”  attīstības aģentūra organizēja kociņu stādīšanas talku Zilo kalnu pakājē pie Mālkalnes apļa. Koku stādīšanā piedalījās Ikšķiles un Ogres novada pašvaldības pārstāvji.
Kā atklāja aģentūras “Zilie kalni” direktore Ieva Kraukle, koku stādīšana notika vietā, kur tika izzāģētas mizgrauža bojātās egles. Pēc rūpīgas  augsnes izpētes, tika nolemts, ka šajā kūdrainajā zemē tiks stādīti piecdesmit melnalkšņi. Talkas laikā zemē iedēstīja arī trīsdesmit priedes, desmit pīlādžus, piecus plūškokus un piecus sarkanos ozolos- pavisam simts kociņus.
Pirms talcinieki ķērās pie darba klātesošos uzrunāja abu novadu pašvaldību domes priekšsēdētāji. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pauda viedokli par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, kā rezultātā Ikšķiles novads tiks iekļauts Ogres novadā. Viņš izteica cerību, ka nākotnē tiks ievērotas visu iedzīvotāju intereses. Koki, kas tiks iestādīti, ir tīri simboliski-  melnalkšņi būs apliecinājums tam, ka vide tiek saglabāta un Zilie kalni attīstās.

Talkas laikā iestādītie koki būs nozīmīgs ieguldījums ne tikai Zilo kalnu zaļās rotas papildināšanā, bet arī Ogres pilsētas estētiskas vides veidošanā.

talka

talka

talka

talka

talka

talka