Hāpsalas ģerbonis

 

 

 

 

 

 

Informācija par pilsētu:

Apgabals: 10,59 km²

Iedzīvotāji: 10 251 (2013. g.)

Hāpsalas pilsētas mērs Urmas Sukles

Hāpsala
Hāpsala
Hāpsala
Hāpsala

Hāpsalu, arī Hāpsala (igauņu: Haapsalu) ir ostas pilsēta Igaunijas rietumu piekrastē, Lēnesapriņķa centrs. Jūras peldvieta un dūņu dziedniecības kūrorts, mūzikas festivālu norises vieta. No 1279. līdz 1561. gadam Hāpsalu bija Sāmsalas-Vīkas bīskapijas galvaspilsēta. Pēc tam, kad bīskapa rezidence tika pārcelta uz KuresāriSāmsalā, pilsēta zaudēja savu politisko un militāro nozīmi.

Sadarbība:

2014.gadā Ikšķiles novada pašvaldībā viesojas Hāpsalas pašvaldības delegācija.

2015.gadā Novada svētku ietvaros viesojās Hāpsalas bērnu folkloras ansamblis.

2015.gadā Ikšķiles novada delegācija piedalījās festivālā „Baltās Dāmas laiks” un Hāpsalas pilsētas (Igaunija) 190 gadu svinībās, kas risinājās no 27. līdz 30.augustam. Tā ietvaros notika arī Eiropas Savienības projekta „Kultūra- Eiropas nākotnes atslēga” pasākumi, kuros piedalījās Hāpsalas pilsētas sadraudzības valstu delegācijas no Vācijas, Somijas, Dānijas, Ukrainas un Latvijas.

Ikšķiles novadu pārstāvēja pašvaldības oficiālā delegācija ar domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu priekšgalā, kā arī Ikšķiles vidusskolas solistes: Anete Kalēja, Paula Grauze, Ilze Rizena, Laura Andrijonoka (vokālā pedagoģe Inguna Bērziņa) un Tīnūžu tautas nama jauniešu vokālais ansamblis „Vivo” Daces Babānes vadībā.

Starp pašvaldībām 11.05.2016. noslēgts sadarbības līgums pieredzes apmaiņas un kooperācija kultūras, izglītības, zinātnes , veselības un komercijas jomā.