3. Starptautisko Operetes festivālu atklās Kristīnes Prauliņas, Rīgas Gospelkora un Raimonda Ozola koncerts

festivāls

3. Starptautiskais Operetes festivāls tiks atklāts ar ieskaņas koncertu „Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” piektdien, 12. jūlijā, plkst. 19:00 Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Kalēju ielā 1. Tajā ar skaistāko mūziku no latviešu un pasaules klasikas zelta fonda un gospelmūziku uzstāsies Kristīne Prauliņa, Rīgas Gospelkoris, Raimonds Ozols, Operetes teātra jaunās balsis un Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Koncertprogrammas „Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” galvenais vadmotīvs ir prieks, kas spēj garīgi uzlādēt, lai akumulētu enerģiju un iepriecinātu tos, ko sastopam savā dzīves ceļā. Koncerta apmeklētāju sirdis ielīksmos Rīgas Gospelkoris ar Kristīni Prauliņu, Operetes teātra jaunās balsis – Rūta Martinova (soprāns), Elīna Avotiņa (mecosoprāns), Dainis Kalnačs (tenors), kā arī pieredzes bagāti mākslinieki - vijolnieks Raimonds Ozols un jau tradicionāli – atklāšanas koncertā pie klavierēm – pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Skanēs Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Žila Masnē, Johana Sebastiana Baha, afroamerikāņu autoru skaņdarbi u.c. mūzika.

„Bez lielās vertikāles nebūtu arī horizontāle! Festivāla ieskaņas – atklāšanas koncertam jābūt tieši tam pamatam, no kā simboliski izriet viss, uz kā mēs būvējam operetes attīstību, - vertikālei, kur prieks mijas ar intravertu pateicības un harmonijas piepildījumu mūzikā. Tā būs gan šodiena – mūziķi ar skatuves pieredzi, gan nākotne – jaunie mākslinieki,” uzsver pianiste un Operetes teātra valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Kristīne Prauliņa uzskata, ka gospelmūzika ir ticības, degsmes un dvēseliskās izjūtas izpausmes mūzika. „Mēs ar Rīgas Gospelkori baudām katru iespēju dalīties savos stāstos un mūzikas mīlestībā caur šīm Latvijā vēl nedaudz neierastajām ritma un blūza nokrāsām,” tā par dalību Starptautiskajā Operetes festivālā stāsta dziedātāja.

Rīgas Gospelkorim festivāla ieskaņas koncertā pievienosies jaunais un talantīgais pianists Domas Žeromskas no Lietuvas, kurš savos 18 gados jau izpelnījies atzinību no mūzikas mīļotājiem par izcilajām tehniskajām prasmēm un vienlaikus eklektisko stila manieri.

Rīgas Gospelkoris aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārpus robežām, dziedot mūsdienu afroamerikāņu baznīcas mūziku. Koris uzstājies gospelmūzikas festivālos Spānijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā, Kiprā, Igaunijā, Lielbritānijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī piedalījies dažādos projektos ar izpildītājiem no ASV (Donald Lawrence, Terry Moore, Walter Owens, Malcolm Williams, Lydia Elle), Lielbritānijas (Karen Gibson) un Latvijas (Renārs Kaupers & Prāta Vētra, Deniss Paškevičs, u.c.). Rīgas Gospelkoris ieguvis zelta medaļu 2014. gada Pasaules koru olimpiādē diriģenta Jāņa Maslovska vadībā un arī 2017. gada Nāciju Grand Prix konkursā Kristīnes Prauliņas vadībā.

 

festivals

 

Savukārt sestdien, 13. jūlijā, plkst. 12:00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs „Operetes laiks”. Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas.
Festivāls jau tradicionāli sniedz informāciju par operetes vēstures un nākotnes aktualitātēm, tāpēc sarīkojums „Sarunas pie kafijas”, sestdien plkst. 17:00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša 100gadei un pirmās 21.gadsimta latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrīds“ jautājumiem.
Trešā Starptautiskā Operetes festivāla kulminācijā – GALĀ koncertā sestdien, 13. jūlijā, plkst. 20:00 Ikšķiles brīvdabas estrādē skanēs skaistākās operešu melodijas. Koncertā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā plkst. 23.00 – Valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

Svētdiena būs veltīta mazajiem skatītājiem. Plkst. 12.00 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums „Radām OPERETI!”. Interaktīvi darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem, bērni piedzīvos un radīs savu opereti! Bērnu iemīļotie Operetes teātra izrāžu varoņi aizrautīgā un interaktīvā veidā ikvienu bērnu un jaunieti izvedīs caur dažādām radošajām meistardarbnīcām. Tādējādi caur spēli viņi paši kļūs par operetes izrādes dalībniekiem un veidotājiem, piedzīvojot katram bērnam svarīgo un vienreizējo sajūtu, kāda rodas, darbojoties kopā ar draugiem. Vienlaikus viņi iepazīs operetes noslēpumus, - dažādus operetes izrādes elementus, – mūziku, ritmu, deju, kostīmus, rekvizītus, dekorācijas, grimu, paši piedaloties izrādes stāstā un kļūstot par izrādes dalībniekiem. Šajā sarīkojumā bērnus gaidīs gan pārsteigumi, gan dāvanas! Lai piedalītos šajā piedzīvojumā, NAV nepieciešamas priekšzināšanas.
Festivāla noslēgumā svētdien plkst. 16.00 pie Ikšķiles estrādes visus aktīvas atpūtas cienītājus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

Operetes festivālu rīko Operetes teātris un Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi, kas ir festivāla līdzfinansētājs. Atbalsta  Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gaso, Toyota Amserv. Mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska. Informatīvie atbalstītāji - Latvijas radio 1, Latvijas radio 3, Latvijas radio 4, Latvijas Reģionu televīzija Re:TV, „Vakara ziņas”.

Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas 10 - 30 EUR.

“Sarunas pie kafijas”, “Operetes laiks”, Festivāla gaisa balons – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:

Operetes teātra komunikācijas vadītāja Krista Tuča, e-pasts: info@operetesteatris.lv, m.t. 25123143

9250x1500_OpFestivals_LIELAIS_baneris.jpg