Dacei Jansonei lieliski panākumi starptautiskā konkursā

kronis

Starp 15 dalībniecēm no visas pasaules Lielvārdiete, Ogres novada  pašvaldības kultūras darbiniece Dace Jansone starptautiskajā Vecmāmiņu konkursā “GRANDMA UNIVERSE 2021”ieguvusi divus titulus – “Grandma World 2021” un “Grandma Universe National Costume”.

DaceJansoneGRANDMA

Starptautiskais konkurss pulcēja dalībnieces no tālām un eksotiskām valstīm, kā arī mūsu kaimiņvalstu pārstāves. Kundzes pārstāvēja savas valstis gan ar radošiem priekšnesumiem, gan tautastērpiem. Konkursantes bija no Indijas, Japānas, Vācijas, Lielbritānijas, Spānijas, Krievijas, Ukrainas, Igaunijas. Pasākums ilga vairākas dienas - no 28.septembra  līdz  2.oktobrim Tallinā, Igaunijā.

lentas

Pirms konkursa Dace Jansone kopā ar Krievijas pārstāvi un konkursa organizatori bija uzaicinātas uz nelielu sarunu Igaunijas televīzijā. Saite uz televīzijas ierakstu: https://etvpluss.err.ee/1608354875/v-tallinne-projdet-final-mezhdunarodnogo-konkursa-krasoty-dlja-babushek 

Ikšķiles ļaudīm labi zināmā kultūras darbiniece Dace Jansone ir precējusies jau 43 gadus, ir 3 bērnu māmiņa un 7 mazbērnu vecmāmiņa. Viņas lielākā vērtība ir ģimene. Savas dzīves laikā Dace Jansone  ieguvusi 2 augstākās izglītības - bakalaura grādu pedagoģijā un maģistra grādu skolas vadībā. Kultūras nozarē strādājusi 41 gadu. Daces  aizraušanās ir palīdzēt cilvēkiem. Strādājot ar Rotari klubu, palīdzējusi daudzām ģimenēm Latvijā. Sadarbībā ar latviešiem ārzemēs izveidojusi trimdas latviešu literatūras bibliotēku, par ko saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.

2019.gadā Tīnūžu tautas namā notika konkursa “LATVIJAS VECMĀMIŅA 2019” pasākums “Mantojums paaudžu paaudzēs”, kurā 15 finālistes no visas Latvijas prezentēja tautas tērpus un savus dzimtas kokus. Pasākumu vadīja “LATVIJAS VECMĀMIŅA 2012” fināliste Dace Jansone.