Didža Rijnieka dzejoļu krājums “Savādais gads”- ar humoru par dzīvi

Rijnieks

24. septembrī Ikšķiles tautas namā notika ikšķilieša Didža Rijnieka autorvakars, kurā izskanēja komponista sacerētās dziesmas, kā arī sarakstītie dzejoļi no karantīnas laikā tapušā dzejoļu krājuma “Savādais gads”.
Pasākuma ieskaņā jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" izpildīja latviešu tautas dziesmu apdari. “Mēs sākām ar tautasdziesmu, tādēļ ka tautasdziesmas mūsu tautai ir daudz- katram latvietim iznākot pa vienai. Tas nozīmē, ka kopš senseniem laikiem mūsos iekšā ir sēdējis vārdu kārtošanas vai dzejošanas, vai rīmēšanas  gēns. Izrādās- man arī,” atklāja komponists un dzejnieks Didzis Rijnieks.
Vakara gaitā autors atcerējās dažādus savus dzīves mirkļus, kas rosinājuši gan komponēt dziesmas, gan sākt rakstīt dzeju. Dzejoļu krājums “Savādais gads” izveidots kā  digitāla audio grāmata. Dzejas rindas tapušas laika posmā no 2020. gada marta līdz šīs vasaras beigām- pandēmijas laikā, kad kopā dziedāšana bija kļuvusi teju neiespējama, tomēr Didža Rijnieka radošais gars radis jaunas izpausmes formas.

Krājums veidots kā personīga dienasgrāmata, kalendāra piezīmes, atklājot pārdomas par dažādām dzīves situācijām un  notiekošo pasaulē.  “Dzejoļi sakārtoti kā dienasgrāmata [..] es sapratu, ja pēkšņi man kāda situācija vai problēma ir aktuāla, tad varbūt kādam citam arī tā ir, un kāds mani sapratīs,” atzina autors.
Didža Rijnieka dzejoļi galvenokārt ir īsi un trāpīgi, ar vieglu humora dzirksti un ironijas pieskārienu, aicinot klausītāju jebkurā dzīves situācijā saglabāt mieru un dzīvesprieku.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.

24.09.