Festivāls jauniešiem – krāšņa nedēļas nogale (video)

ik fest

Starptautiskās jaunatnes dienas priekšvakarā, 9. un 10. augustā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau piekto gadu pēc kārtas organizēja tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”.  Ikšķiles pludmalē jaunieši un jaunatnes darbinieki radošā vidē apguva jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēja kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīja paši savas projekta idejas un ieguva daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai.

Savukārt   titula “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019” īpašnieces - Ikšķiles un Olaines novads –aicināja jauniešus no visas Latvijas uz aktīvu, sportisku un aizraujošu festivālu “IKfest2019” Zilajos kalnos - tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

ikf

ikf

ikf

Pasākumā  svinīgā ceremonijā tika paziņots konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”uzvarētājs - ceļojošo kausu saņēma Ventspils pilsēta.  Visa nākamā – 2020. gada garumā Ventspils kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. Konkursa finālā šogad sacentās Daugavpils, Jēkabpils un Ventspils pilsēta, dalību konkursā bija pieteicis arī Daugavpils un Rūjienas novads un Preiļu un Riebiņu novada apvienība.

ikf

ikf

Pasākumā “IKfest2019”  paziņoja arī Ikšķiles novada “Bērnu un jauniešu sporta laureāts 2018” nominācijas. Galveno balvu nominācijā “Jaunā cerība sportā” meiteņu konkurencē ieguva vieglatlēte Indra Mackeviča, puišu konkurencē -  MTB riteņbraucējs Ronalds Blumbergs.

ikf

ikf

ikf

Vakarā  varēja  baudīt dažādas aktivitātes festivāla teritorijā. Uz skatuves kāpa  muzikālā grupa DEM,  Latvijā pazīstamie repa mākslinieki: Punkts uz I no apvienības Kreisais krasts, Artūrs Skutelis, E.V. un IDUS ABRA kopā ar DJ Oriole. Savukārt vēlāk balli turpināja grupa DEM un visizturīgākos dejotājus vēl līdz trijiem no rīta izklaidēja  DJ [Ex] da Bass un 3LIVE PROJECT mūziķu apvienība.

ik

ik

Paralēli visas sestdienas un svētdienas garumā festivālā norisinājās gada vērienīgākais pludmales volejbola festivāls amatieriem "Blieziens 2019”.

Pasākuma organizatori saka lielu paldies visiem atbalstītājiem: biedrībām “Izturība”, “Baltijas reģionālais fonds”, “Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai”, “Salaspils volejbola klubs” un “Baltijas sports”. Jauno mākslinieku apvienība “Haoss”, Grila skolai "Marienbāde", Eiropas Komisijai, uzņēmumiem “Mind Work Ramps”, “Latvijas Mobilais telefons”, “Toma – noma”, “Maxima”,  “Dr. Oetker”. Īpašu paldies pašvaldība izsaka Ikšķiles novada jaunsargiem un viņu vadītājam Andrim Juškānam, tāpat Arvīdam Akmanim un viņa komandai, Ikšķiles māja darbiniekiem, Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūrai, Zemessardzes 54. Inženiertehniskajam bataljonam, kā arī Ikšķiles pašvaldības policijai.

Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2019 aktivitātes tiek īstenotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes politikas valsts programmu 2019. gadam finansējumu.