Ikšķiles novada bērni, skolēni un skolotāji nav vienaldzīgi pret notiekošo

Tīnūžu sākumskola_ekodiena apr

Atsaucoties aicinājumam pievienoties Baltijas klimata solidaritātes akcijai “Baltijas Klimata ceļš”, Ikšķiles novada izglītības iestādes un to audzēkņi pauda savu nostāju par planētas, zemes, Latvijas un Ikšķiles novada vides tīrību.

Baltijas Klimata ķēdei pievienojās arī paši mazākie Ikšķiles novada iedzīvotāji no pirmsskolas iestādes "Ķiparu nams". Kopā ar audzinātājiem un vecākiem audzēkņi sadevās rokās, lai parādītu, cik ļoti vēlas, lai mūsu Zeme būtu tīra. Visi ikdienā pieraduši gan šķirot atkritumus, gan aktīvi apgūt Ekoskolu programmas tēmas, kas šogad "Ķiparu namā" ir par un ap ūdeni. Mūzikas skolotājas Evitas ģitārspēles pavadījumā visi izgāja rotaļā "Gulēja saulīte". Jo mums rūp, kas notiek ar Zemi, Latviju, Ikšķili!

kiparu nams_ekodiena

ķiparu nams-ekodiena

Arī Tīnūžu sākumskolā un Ikšķiles Brīvajā skolā vienotā cilvēku ķēde apliecināja, ka visi kopā domājām par to, kā varam mainīties mēs paši un mūsu ieradumi, un nemainīt klimatu.

Tīnūžu sks_ekodiena

Tīnūžu sks_ekodiena

Brīvāskola_ekodiena

Brīvāskola_ekodiena

“Baltijas Klimata ceļš” ir turpinājums 15.marta globālajam Klimata gājienam, kas Rīgā pulcēja 650 protestētāju. “Fridays for Future Latvia” turpinās rīkot demonstrācijas un pieprasīt rīcību no valstu vadītājiem gan vietējā, gan Eiropas Savienības līmenī.

“Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuru 2018. gada augustā uzsāka zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Katru piektdienu viņa devās streikot pie Zviedrijas parlamenta ēkas. Kopš tā laika arvien vairāk skolēnu un studentu visā pasaulē pievienojas šim protestam. “Fridays For Future” streiku un demonstrāciju mērķis ir mierpilni, bet skaidri pieprasīt visām pasaules valstīm nekavējoties risināt klimata pārmaiņu krīzi. Kustība “Fridays for Future Latvia” aicina ikvienu piedalīties 12.aprīļa protesta akcijā, lai iestātos par labāku nākotni un pieprasītu atbildību no Baltijas valstu politiķiem.