Ikšķiles novada zēni plūc laurus mājturības olimpiādē

olimp ovt

11.aprīlī Ogres tehnikumā (OT) notika mājturības un tehnoloģiju olimpiāde, kurā piedalījās 5. līdz 9.klašu skolēni no Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Garkalnes, Salaspils, Siguldas un Carnikavas novadu skolām.

Olimpiādē piedalījās 13 skolēni. Tā iesākās ar teorētisko zināšanu pārbaudi, kam sekoja drošības tehnikas instruktāža pirms praktiskā darba uzdevuma. Jaunāko, 5.-6.klašu zēniem uzdevums bija galdniecības un kokapstrādes jomā. Viņiem bija no koka plātnes jāizveido putna siluets, tas jāsavieno un, ja vien atliek laiks, tad arī jāizkrāso.

olimp ovt

olimp ovt

olimp ovt

Savukārt vecāko 7.-9. klašu pārstāvji darbojās metālapstrādē. Viņu uzdevums bija izgriezt, salocīt un izveidot kārbiņu no cinkotā skārda loksnes. Abām grupām darbs bija jāveic divu stundu laikā.

olimp ovt

olimp ovt

olimp ovt

Ikšķiles vidusskolas zēni 5.-6.klašu grupā kļuva par uzvarētājiem- 1.vietā Juris Jaunzemis, 2.vietā – Ralfs Lipovskis (pedagogs Aivars Brikmanis), bet 3.vietā Kristiāns Oborenko no Tīnūžu sākumskolas (pedagogs Kaspars Trencis).

Arī 7.-9.klašu  grupā Ikšķiles vidusskolas pārstāvis Oskars Blumbergs sasniedza labu rezultātu  – dalītā 3./4.vieta.

Savukārt dalībnieku pavadošie skolotāji piedalījās pieredzes apmaiņas seminārā “Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību iekļaušana mājturības un tehnoloģiju stundās”. Sākumā pedagogi tika iepazīstināti ar Zemgales kulinārā mantojuma centra darbību, bet vēlāk praktiskajā darbnīcā bija pašiem jāgatavo galda klājums ar kulinārijas gardumiem Lieldienu svētku galdam.

ped veido

olas ovt