Labie ceļa vārdi ekspedīcijai uz Monblānu

uz Monblānu_14.08.

14. augusta rītā ekspedīcijas "Izturība Monblānā 2019" pārstāvis Alvis Krilovskis Ikšķiles novada karogu saņēma no Sandras Peslakas rokām, kura pati nesen uzkāpa Marokas augstākajā virsotnē Toubkal (4167 mvjl.). Ikšķiles novada pašvaldības darbinieki teica ceļa vārdus, vēlējot komandai sasniegt iecerēto un atgriezties ar jauniem iespaidiem.

Komanda “Izturība” dodas ekspedīcijā “Izturība Monblānā 2019”, kuras laikā ir paredzēti treniņi Francijas kalnos, kāpšana Monblāna virsotnē (4808,72 m virs jūras līmeņa) un  dalība vienā no zināmākajiem kalnu taku skrējieniem pasaulē Ultra-Trail du Mont-Blanc® (UTMB®).

 Skrējieni ar dažādu garumu (56km, 101km, 145km, 171km) katru gadu augusta nogalē norisinās Monblāna pakājē. Tajos  piedalās vairāki tūkstoši dalībnieku no visas pasaules, tai skaitā vairāki desmiti skrējēju arī no Latvijas. Lai tiktu pielaisti pie starta, dalībniekiem pāris gadu garumā ir jāpiedalās dažādos ultramaratonos un japierāda savs varējums veikt ilgstošus un sarežģīta reljefa skrējienus. Tāpēc daļa no komandas 2018.gada nogalē devās uz vienu no pasaules sarežģītākajiem ultramarotoniem  Omānas sultanāta Jabal Akhdar kalnu masīvā un pievarēja 138km garo skrējienu. Minētais notikums “Ikšķiles novada sporta laureātā 2018” tika nominēts kā “Gada iedvesmotāji”.

2019. gada pavasarī komanda organizēja treniņnometni Tatru kalnos un apguva dažāda inventāra pielietošanu sniega un ledus apstākļos, kā arī lai labāk sagatavotos kāpšanai kalnā.

Ikšķiles novada karogu ekspedīcija apņēmusies uznest Monblāna kalna virsotnē, tādējādi simbolizējot novada iedzīvotāju tiekšanos uz pašām augstākajām virsotnēm.

Ekspedīcijas gaitai varēs sekot līdzi arī sociālajā vietnē Facebook https://www.facebook.com/Izturiba/