Mūzikas jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos 2019

kompozīcijas

Ar vērtīgām atziņām un bagātīgu pieredzi noslēdzies ikgadējais kompozīciju konkurss Ādažos. Pedagogu skolēnu un studentu saime  no Ventspils, Valdemārpils, Saldus, Balviem, Viļāniem, Amatas, Ikšķiles, Rīgas (Em.Dārziņa, Jāz.Mediņa, A.Dombrovska), Ādažiem svinēja mūzikas jaunrades svētkus. Bija patīkami dzirdēt jaunas, rosinošas muzikālas idejas, vērot degsmi un azartu, ar kādu tika atskaņoti pašu un draugu skaņdarbi. Vairāk kā citus gadus varēja just pedagogu darba nozīmi, pedagogu komponistu rokrakstu, īpaši klausoties vidējo un vecāko grupu konkursantu kompozīcijas. Komponists Juris Karlsons vecākās grupas dalībniekiem izteica vēlējumu turpināt studijas Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Žūrijas priekšsēdētājs - komponists, JVLMA profesors Juris Karlsons, žūrijā arī muzikoloģe Ilze Medne (Latvijas Radio-3 “Klasika” mūzikas ierakstu producente un programmu vadītāja) un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas vijoļspēles un kompozīcijas skolotāja komponiste Anitra Tumševica.

Šoreiz žūrijas izvēle, izvērtējot topošo komponistu veikumu, bija sarežģītāka, jo kompozīciju mākslinieciskā kvalitāte bija augsta.

Konkursā kopumā piedalījās 28 dalībnieki. Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja Estere Zukule ar skaņdarbu klavierēm, Nellija Paškeviča (saksofons) ar divām miniatūrām saksofonam un klavierēm, ko izpildītāja pati autore un Dāvis Ērglis (klavieres), Mariella Vaivare(flauta) ar divām miniatūrām flautu duetam un klavierēm, ko izpildītāja autore kopā ar Loretu Lasmani (flauta) un Dāvi Ērgli (klavieres), Kirills Visockis ar trim miniatūrām trompetei un klavierēm, ko izpildītāji Gustavs Bērziņš (trompete) un Kirills Visockis(klavieres). Līna Māra Krastiņa konkursā dziedāja savu dziesmu ar I.Ziedoņa vārdiem, tās klavierpartiju izpildīja Kirills Visockis.

Pateicība konkursantiem par izturību un teicamu izpildījumu, uzņēmību un uzdrīkstēšanos, kā arī skolas kompozīcijas skolotājai Ivetai Sproģei, citiem pedagogiem par palīdzību audzēkņu sagatavošanā konkursam.

Skolas direktore Valda Jermanova

kompoz 

kompozic 

kopozicijas 

kopozicijas