Piektajās, ikgadējās lielākajās zirgu jāšanas sacensībās Ikšķiles novadā medaļas ir izcīnītas. „Green Horse” kauss 2019 iejādes disciplīnā noslēdzās ar Latvijas un Lietuvas sportistu uzvarām

sacensibas

7. jūlijā, kā jau katru gadu Ikšķiles novadā, Tīnūžu pagasta „Birzītēs ” norisinājās interešu kluba „Green Horse” kauss 2019. iejādē, uz kuru bija ieradušies 33 dalībnieki, gan no Ikšķiles novada, gan kaimiņu novadiem, kā arī komanda no Lietuvas parādīt savas un zirgu spējas dažādas grūtības pakāpes shēmās. Interešu kluba „Green Horse” godu aizstāvēja 8 sportisti , no kuriem 5 bērni.
Sacensību sarežģītākajā shēmā Mazajā balvā Green Horse kausu ieguva Katarina Agapova ar zirgu Kovboj no ALJK.
Savukārt par shēmas Nr. II uzvarētājiem kļuva Deimante Budnikaite ar zirgu Largo II MG no Lietuvas, pieaugušo konkurencē iegūstot pirmo vietu, un bērnu konkurencē  uzvarēja Letīcija Politere ar zirgu Leģions. Bērnu konkurencē 2. un 3. vietu izcīnija pašmāju sportiste Anda Cukermane ar zirgu Rafaēls un Roxandra. Piektā šajā shēmā pieaugušajiem palika biedrības “Green Horse” sportiste Laura Čaunāne ar zirgu Doma.
Shēmā Nr. I godpilno pirmo vietu izcīnīja Deimante Budnikaite ar zirgu Largo II MG no Lietuvas , Jeļizaveta Jegorova ar zirgu Royal-Lady no biedrības „Green Horse” pirmo vietu ieguva bērnu konkurencē. Par otrās vietas ieguvēju shēmā Nr. I kļuva biedrības „Green Horse” pārstāve Loreta Neško ar zirgu Pajero, sesto  vietu izcīnīja biedrības „Green Horse” pārstāve Ulrika Lauka ar zirgu Rolls Royce.
Sacensības noslēdza sacensību jaunākie dalībnieki izpildot shēmu Nr. 0, par to saņemot tiesnešu vērtējumus, medaļas, rozetes un piemiņas balvas no atbalstītājiem. Šajā grupā startēja kluba “Green Horse” jaunākās sportistes Sindija Cukermane, Agate Mjagkova un Adelīna Rozentāle.
Interešu klubs „GREEN HORSE” dibināts 2013. gadā. Jau pirms kluba dibināšanas, Ikšķiles lauku teritorijā, Tīnūžos „Birzītēs” mūsu interešu grupa organizēja sacensības zirgu jāšanas sportā iejāde. Tās bija treniņsacensības un guva lielu atsaucību. Pēc kluba dibināšanas tradīcija tika turpināta, un jau tad radās nosaukums „GREEN HORSE” kauss. „GREEN HORSE” kauss tiek organizēts katru gadu jūlijā jau 5 gadus.
Sacensības nevarētu notikt un nebūtu tik skaistas, ja nebūtu mūsu atbalstītāju, tāpēc interešu klubs „Green Horse” saka lielu paldies Ikšķiles novada pašvaldībai un personiski Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam, Latvijas Jātnieku federācijai, SIA Domenikss, SIA „Core Division”,  Scenar Terapija zirgiem, TRM, veikalam ZIRGU STALLIS, veikalam Ippeas, Delkafo fashion, SIA VELTAS VELTES, HAVENS un fotogrāfiem Ilonai Kovaļovai,  Robertam Vilkam, kā arī  Latvijas jātnieku federācijas tiesnesēm Anitai Mangalei un Tatjanai Maļikovai, sekretārei Tatjanai Sadovinai.
Mēs, „Green Horse” interešu kluba radošā vadība izsakām lielu pateicību kluba biedriem par neatlaidību gatavojot sacensības un burvīgo sniegumu zirgu mugurās.