Šogad Lielā Talka un Ideju Talkas jauniešiem

talka 2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā aicina cilvēkus ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot. Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Iedzīvotāji tiks aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem.

Ikšķiles novada pašvaldības Saimniecības nodaļas vadītājs Valentīns Špēlis atgādina, ka arī šogad talkotāji tiks nodrošināti ar atkritumu maisiem. Lai pieteiktu, cik maisu būs nepieciešams un kur nogādāt, līdz talkas dienai un talkas dienā, kā arī par piepildītajiem maisiem, kontaktpersona  - Līga Ozoliņa, PSIA "Ikšķiles māja" Labiekārtošanas dienesta vadītāja mob.tālr. 26266636.

Vietas, kur nepieciešami sakopšanas darbi:

  • ceļmalas no Lazdukalna kapiem līdz Selēku ezeram,
  • estrādes nogāze,
  • mežiņš pie skeitparka,
  • Lībiešu parks pretī PIII “Čiekuriņš”,
  • Saules dārzs pie dzelzceļa pārbrauktuves,
  • Kābeļu kalns
  • Mežezera teritorija pie Ogres ledus halles.

PSIA "Ikšķiles māja" nodrošinās maisu nogādāšanu līdz konteineriem. Atkritumu konteineri paredzēti tikai savāktajiem atkritumiem. Lūgums neizmantot pašvaldības apmaksātos konteinerus mājsaimniecības gružiem, stikla tarai un citām nevajadzīgām lietām.

Ikšķiles talkošanas punktā  - Lībiešu parkā pretī PII “Čiekuriņš” talkos ne vien Ikšķiles novada pašvaldības darbinieki, bet palīdzīgu roku sniegs Vidzemes 2. brigādes zemessargi no Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas ārvalstu karavīri.

Līdztekus  Lielajai Talkai  jaunieši tiek aicināti rīkot Ideju Talkas, tādejādi piedalīties arī Lielās Talkas konkursā un saņemt balvas. Ideju Talka ir skolēnu vai studentu “prāta vētra”, diskutējot par idejām, kā samazināt piesārņojumu Latvijā un pasaulē, kāds iepakojums būtu tas, kas aizstātu plastmasas iepakojumu, kā cīnīties ar klimata pārmaiņām, kā Latvija var rādīt piemēru citām valstīm tīras un ilgtspējīgas valsts attīstīšanā u.c. vides tematiem.

Lai piedalītos konkursā:

  • Ideju talkās radušās idejas ierakstīt īsā video (līdz 3 minūtēm garā);
  • Augšupielādēt video Youtube kanālā un saiti uz video nosūtīt uz e-pasta adresi talkas@talkas.lv līdz šī gada 15.maijam, e-pastā uzrakstot arī nelielu aprakstu par Ideju talkas norisi, idejas autoru, tā kontaktinformāciju. (no vienas fiziskās vai juridiskās personas var tikt iesūtīti ne vairāk kā 3 video un līdz ar video nosūtīšanu sūtītājs apliecina, ka nodod video Lielās Talkas publicitātes vajadzībām).

10 labākos video, ko izvēlēsies Lielās Talkas žūrija, ievietos Lielās Talkas Youtube kanālā un mājas lapā www.talkas.lv, par tiem ziņos arī Lielās Talkas FB un Twitter kontos.

Līdz š.g.15.septembrim aicinās www.talkas.lv par šiem 10 labākajiem video balsot sabiedrību, bet uzvarētāji tiks paziņoti 21.septembrī, otrās Pasaules talkas dienā, saņemot Lielās Talkas balvas!

Uz tikšanos Lielajā Talkā š.g. 27. aprīlī!