Operetes festivāls

operete
19:00 - 16:00
12.07.2019. - 14.07.2019.

Trešais Starptautiskais Operetes Festivāls Ikšķilē programma:

12. jūlijā Festivāla atklāšanas koncerts “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!”plkst. 19.00 Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā
Festivāla ieskaņas koncerta programmā skaistākā mūzika no pasaules klasikas zelta fonda, gospeļmūzika.

Solisti: 
Raimonds Ozols (vijole)
Operetes teātra jaunie solisti - Rūta Martinova (soprāns), Elīna Avotiņa (mecosoprāns), Dainis Kalnačs (tenors)
Kristīne Prauliņa (vokāls) un Rīgas Gospeļkoris
Agija Ozoliņa-Kozlovska (klavieres)

13.jūlijā Filmu lektorijs “Operetes laiks” Ikšķiles novada pašvaldības zāle, plkst. 12.00

Akcentējot operetes žanra nozīmi, vērtību, attīstību un daudzveidību dažādos laika periodos. Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties operešu filmas dienas garumā bez maksas.

„Sarunas pie kafijas” Daugavmalā pie Ikšķiles novada pašvaldības plkst.17.00

Veltījums komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša 100gadei.

Par pirmo 21.gadsimta latviešu oriģinālopereti “Trīs zvaigznes. Zigfrīds“, sarunas vadīs profesors Jānis Siliņš.

Operetes festivāla GALĀ koncerts, pl.20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē
Programmā populāra pasaules zelta operešu klasika, tai skaitā franču klasiskās operešu lappuses, kas Latvijā līdz šim mazāk pazīstamas. Jubilāru 100-gadnieku Franča Supē un Žaka Ofenbaha, Johana Štrausa  u.c. komponistu populāra operešu mūzika.

Solisti: Elizabete Jārmane (Austrija), Dāvids Hojsaks (Austrija), Ingrīda Kažemekaite (Lietuva), Marija Arutionova (Lietuva), Andrius Apsega (Lietuva), Telmans Guževskis (Izraēla), Anta Jankovska (Itālija), Sonora Vaice, Irma Pavāre, Laura Purena, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris

Operetes orķestris un dejotāji, diriģents Atvars Lakstīgala. Režisors Mārtiņš Kagainis

Valšu vakars, pl.23 Ikšķiles brīvdabas estrādē

Vienu stundu gara deju tūre Operetes orķestra pavadībā, radot pacilātu svētku gaisotni. Uz skatuves - Operetes orķestris, programmā J. Štrausa, F.Lehāra, F. Suppē, K.A.Cellera, K. Millekera, P. Čaikovska  valšus, kā arī polkas un galopus. Publika varēs baudīt mūziku un ļauties dejai turpat uz skatuves, kur nupat dziedājuši un dejojuši mākslinieki. Diriģents Atvars Lakstīgala

14.jūlijā Radam OPERETI!  – teatrāls piedzīvojums un pārsteigumi bērniem Ikšķiles vidusskolā plkst. 12.00

Operetes teātra nākotne Latvijā ir mūsu jaunie skatītāji. Tāpēc par tradīciju ir kļuvis, ka katrā Operetes festivālā daļa sarīkojumu ir veltīta bērniem un jauniešiem!

Šoreiz esam sagatavojuši īpašu un aizraujošu piedzīvojumu! Radīsim izrādi kopā! Piedzīvosim Opereti! Šajā jautrajā, teatrālajā sarīkojumā publikas iemīļotie bērnu operešu varoņi aizrautīgā un interaktīvā veidā ikvienu bērnu dalībnieku izvedīs caur dažādām radošajām meistardarbnīcām, un tādējādi, caur spēli viņi paši kļūs par operetes izrādes dalībniekiem un veidotājiem! Un varēs piedzīvot katram bērnam tik svarīgo un vienreizējo sajūtu, kāda rodas darbojoties kopā ar draugiem un iepriecinot vecākus! Kopīgi darbojoties un iegūstot jaunus draugus, vienlaikus iepazīstot operetes noslēpumus caur radošo procesu, iepazīsim dažādus operetes izrādes elementus – mūziku, ritmu, deju, kostīmus, rekvizītus, dekorācijas, grimu…

Šī radošā piedzīvojuma dalībnieki tiksies ar iemīļotajiem izrāžu varoņiem --  Karlsonu, Pauku un Šmauku, slaveno baronu Minhauzenu (Operetes teātrī šobrīd top šis mūzikls), kā arī citiem operešu un mūziklu varoņiem, kas viņus izvadās pa teātra ”labirintiem" un caur jautru darbošanos palīdzēs apgūt ne tikai operetei raksturīgās prasmes, bet arī cels bērna pašapziņu!

Radīšanas procesā kopā ar bērniem darbosies operetes tēli, meistardarbnīcu vadītāji – operetes solisti Kārlis Rūtentāls (Karlsons), Valērija Koļago (Šmauks), Laura Purena (Pauks), Minhauzens un citi iemīļoti izrāžu tēli, pedagoģes Evija Piļka un Santa Grigorjeva, grimma meistare Gunda Zvirbule vai Evita Kromule, režisors un dejas mākslas speciālists Mārtiņš Kagainis un citi.

Ikšķiles vidusskolas telpās tiks uzburta īsta un noslēpumaina teātra atmosfēra ar gaismām, dekorācijām, kostīmiem, rekvizītiem un mūzikas instrumentiem, pārvēršot skolas telpas par operetes teātri!

Pēc izrādes, esot vēl nogrimētiem un kostīmā, bērni varēs nofotografēties ar izrāžu varoņiem un jauniegūtajiem draugiem.

Katrs dalībnieks saņems īpašu sertifikātu, kā arī dāvanas no mūsu sadarbības partneriem!

Teatrālajā piedzīvojumā – radošajās meistardarbnīcās – aicinām darboties bērnus no 6 līdz 12 gadu vecumam, bet vecāki tajā laikā  varēs atpūsties un baudīt āra kafejnīcas labumus, un sarīkojuma noslēgumā noskatīties sagatavoto improvizēto izrādi!

Gaidīts ir ikviens interesents! Arī tos, kas jaunāki par 6 vai vecāki par 12 gadiem, mēs prom neraidīsim! Galvenais ir gatavība un vēlme darboties! Lai piedalītos šajās meistardarbnīcās NAV nepieciešamas priekšzināšanas. Pieredzējušie pedagogi – darbnīcu vadītāji – atradīs ikvienam bērnam viņa spējām atbilstošu un interesantu lomu kopējās aktivitātēs un padarīs šo par neaizmirstamāko un radošu vasaras piedzīvojumu operetes pasaulē!

Radošais virsvadītājs – Karlsons – Kārlis Rūtentāls

Operetes festivāla gaisa balons pie Ikšķiles estrādes plkst.16.00

Aktīvas atpūtas cienītājiem būs iespēja baudīt aktivitātes svaigā gaisā un izbraucienu ar gaisa balonu

Biļešu iegāde: https://www.bilesuparadize.lv/events/custompage/1746